1) Zařazujte dřepy a jejich variace do tréninku. Nejlepší druhy dřepů jsou například Dřepy s velkou činkou na zádech, Sumo dřep s jednoručkou, Dřepy s výskokem.

2) Snažte se měnit vaše tréninkové principy co nejčastěji, abyste šokovali svalová vlákna a tím po jejich obnově zlepšovali vzhled vašeho pozadí. Zařazujte například supersérie, to znamená že spojíte dva cviky, a po odcvičení prvního přejdete bez přestávky na ten druhý. Zkuste spojit například dřepy + výpady v chůzi.

3) Nebojte se těžších vah! Pokud si myslíte, že cvičením s činkami se stanete svalnaté a mohutné, není tomu tak. Cvičení s činkami dodá vaší postavě atraktivní vzhled. Pokud jde o váhy, nemusíte vždy cvičit to nejlehčí, co skoro ani necítíte. Zařaďte častěji také silovější opakování, například na dřep pro 6-8 opakování s těžší vahou.

4) Přijímejte dostatek živin a dodržujte správný jídelníček! Pokud budete hladovět, lepší zadek tím nezískáte. Pokud totiž chceme mít lepší zadek, musíme jíst dostatek bílkovin, sacharidů a tuků za den. Nevynechávejte ani jednu z těchto živin, každá makroživina je důležitou součástí vašeho jídelníčku. Zvolte si vhodný kalorický příjem rozdělený do makroživin. Pro ty nejlepší výsledky si zapisujte a počítejte vaše denní stravování, tím získáte podrobný přehled.

5) Pro lepší zadek zařazujte výběr z těchto cviků:
Dřepy a jejich variace, Výpady a jejich variace, Mrtvý tah s nataženýma nohama, Hip Thrust, Zanožování, Leg-Press, Unožování…

Využijte náš tréninkový plán na doma sestavený přímo na zadek

Využijte našeho jídelníčku na hubnutí